Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Previous revision
public:obozzagr:transport:busy [2015/04/14 01:49]
Maciek G. [Busiki]
public:obozzagr:transport:busy [2015/04/14 01:51] (aktualna)
Maciek G. [Busiki]
Linia 4: Linia 4:
 Najłatwiej znaleźć informacje o dalekobieżnych autobusach odjeżdżających z dużych dworców. Można próbować pisać/​dzwonić do dworców w dużych miastach a także szukać informacji u przewoźników. Sprawy komplikują się w przypadku lokalnych przejazdów. Tu busy będą na ogół małe, a więc nie ma pewności, że obóz z bagażami się zmieści. Ponadto mali przewoźnicy często nie udostępniają informacji w internecie. Często więc jesteśmy zmuszeni planować w oparciu o zdjęcia rozkładów sprzed kilku lat znalezione na jakimś forum. Na takie przejazdy należy więc rezerwować dużo czasu i trochę awaryjnych pieniędzy, chyba, że wiadomo, że busy jeżdżą na danym odcinku regularnie co kilkadziesiąt minut i obóz może zabrać się na kilka razy. Najłatwiej znaleźć informacje o dalekobieżnych autobusach odjeżdżających z dużych dworców. Można próbować pisać/​dzwonić do dworców w dużych miastach a także szukać informacji u przewoźników. Sprawy komplikują się w przypadku lokalnych przejazdów. Tu busy będą na ogół małe, a więc nie ma pewności, że obóz z bagażami się zmieści. Ponadto mali przewoźnicy często nie udostępniają informacji w internecie. Często więc jesteśmy zmuszeni planować w oparciu o zdjęcia rozkładów sprzed kilku lat znalezione na jakimś forum. Na takie przejazdy należy więc rezerwować dużo czasu i trochę awaryjnych pieniędzy, chyba, że wiadomo, że busy jeżdżą na danym odcinku regularnie co kilkadziesiąt minut i obóz może zabrać się na kilka razy.
 =====Busiki===== =====Busiki=====
-Prywatni busiarze pozwalają na szybszy przejazd i dokładniejsze planowanie, ale za granicą mogą być trudni do umówienia i drodzy((Zarówno dlatego, że wiozą nas w jedną stronę, a więc połowę drogi przebywają "na pusto" jak i dlatego, że jesteśmy turystami)). Oczywiście najlepiej umawiać się z nimi z wyprzedzeniem. W tym celu warto przed obozem znaleźć firmy autobusowe w okolicy miejscowości,​ z której jedziemy: regularne autobusy są często obsługiwane przez prywatne firemki, które bez problemu mogą zorganizować nam zcustomizowanego busa z punktu A do punktu B. +Prywatni busiarze pozwalają na szybszy przejazd i dokładniejsze planowanie, ale za granicą mogą być trudni do umówienia i drodzy((Zarówno dlatego, że wiozą nas w jedną stronę, a więc połowę drogi przebywają "na pusto" jak i dlatego, że jesteśmy turystami)). Oczywiście najlepiej umawiać się z nimi z wyprzedzeniem. W tym celu warto przed obozem znaleźć firmy autobusowe w okolicy miejscowości,​ z której jedziemy: regularne autobusy są często obsługiwane przez prywatne firemki, które bez problemu mogą zorganizować nam zcustomizowanego busa z punktu A do punktu B. Panuje zasada: im bliżej firma ma siedzibę do punktu startowego, tym tańszy będzie przejazd, bo busiarz nie będzie jechał na pusto. Najlepiej podjąć próbę kontaktu z busiarzem przed obozem (po angielsku, albo znaleźć w internecie na jakimś forum tłumacza -- nie poleca się Google Translate).
-Panuje zasada: im bliżej firma ma siedzibę do punktu startowego, tym tańszy będzie przejazd, bo busiarz nie będzie jechał na pusto. Najlepiej podjąć próbę kontaktu z busiarzem przed obozem (po angielsku, albo znaleźć w internecie na jakimś forum tłumacza -- nie poleca się Google Translate).+
  
-Umawianie busów ​działa szczególnie dobrze, gdy odwiedzamy jakieś miejsce dwa razy: wtedy za pierwszym razem można się umówić na transport za drugim razemPo pierwsze, trzeba ​busiarza ​znaleźć. Warto szukać w okolicy przystanków autobusowych. Jak już powiedziano,​ lokalne autobusy często są obsługiwane przez małe prywatne firemki, które chętnie dorobią sobie na dodatkowym przejeździe,​ dlatego proszenie o pomoc kierowców lokalnych busów rejsowych jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Po drugie, trzeba umieć się z nim dogadać. Migi i kartka pomagają, ale warto przygotować też zawczasu proste rozmówki w języku danego kraju. Po trzecie, jeśli umawiamy się z wyprzedzeniem,​ to trzeba mieć z busiarzem kontakt, gdyby coś się zmieniło w naszych planach oraz aby dać mu poczucie bezpieczeństwa,​ że naprawdę się pojawimy. Tutaj swojej przydatności ​ dowodzi karta SIM lokalnego operatora.+Umawianie busów ​jest łątwiejsze, gdy odwiedzamy jakieś miejsce dwa razy: wtedy za pierwszym razem można się umówić na drugi razPierwszy krok to znalezienie ​busiarza. Warto szukać w okolicy przystanków autobusowych. Jak już powiedziano,​ lokalne autobusy często są obsługiwane przez małe prywatne firemki, które chętnie dorobią sobie na dodatkowym przejeździe,​ dlatego proszenie o pomoc kierowców lokalnych busów rejsowych jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Po drugie, trzeba umieć się dogadać ​z kierowcą. Migi i kartka pomagają, ale warto przygotować też zawczasu proste rozmówki w języku danego kraju. Po trzecie, jeśli umawiamy się z wyprzedzeniem,​ to trzeba mieć z busiarzem kontakt, gdyby coś się zmieniło w naszych planach oraz aby dać mu poczucie bezpieczeństwa,​ że naprawdę się pojawimy. Tutaj swojej przydatności ​ dowodzi karta SIM lokalnego operatora.
 =====Zobacz również===== =====Zobacz również=====
    * [[public:​obozzagr:​transport:​pociagimiedzyn|Pociągi międzynarodowe]]    * [[public:​obozzagr:​transport:​pociagimiedzyn|Pociągi międzynarodowe]]
  

nawigacja
QR Code
QR Code public:obozzagr:transport:busy (generated for current page)