Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Last revision Both sides next revision
public:obozzagr:transport:busy [2013/08/16 13:30]
Maciek G. [Busiki]
public:obozzagr:transport:busy [2015/04/14 01:49]
Maciek G. [Busiki]
Linia 7: Linia 7:
 Panuje zasada: im bliżej firma ma siedzibę do punktu startowego, tym tańszy będzie przejazd, bo busiarz nie będzie jechał na pusto. Najlepiej podjąć próbę kontaktu z busiarzem przed obozem (po angielsku, albo znaleźć w internecie na jakimś forum tłumacza -- nie poleca się Google Translate). Panuje zasada: im bliżej firma ma siedzibę do punktu startowego, tym tańszy będzie przejazd, bo busiarz nie będzie jechał na pusto. Najlepiej podjąć próbę kontaktu z busiarzem przed obozem (po angielsku, albo znaleźć w internecie na jakimś forum tłumacza -- nie poleca się Google Translate).
  
-Umawianie busów działa szczególnie dobrze, gdy odwiedzamy jakieś miejsce dwa razy: wtedy za pierwszym razem można się umówić na transport za drugim razem. Po pierwsze, trzeba busiarza znaleźć. Warto szukać w okolicy przystanków autobusowych. Jak już powiedziano,​ lokalne autobusy często są obsługiwane przez małe prywatne firemki, które chętnie dorobią sobie na dodatkowym przejeździe,​ dlatego proszenie o pomoc kierowców lokalnych busów rejsowych jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Po drugie, trzeba umieć się z nim dogadać. Migi i kartka pomagają, ale warto przygotować też zawczasu proste rozmówki w języku danego kraju. Po trzecie, jeśli umawiamy się z wyprzedzeniem,​ to trzeba mieć z busiarzem kontakt, gdyby coś się zmieniło w naszych planach oraz aby dać mu poczucie bezpieczeństwa,​ że naprawdę się pojawimy. Tutaj bardzo przydatne są karty SIM danego kraju.+Umawianie busów działa szczególnie dobrze, gdy odwiedzamy jakieś miejsce dwa razy: wtedy za pierwszym razem można się umówić na transport za drugim razem. Po pierwsze, trzeba busiarza znaleźć. Warto szukać w okolicy przystanków autobusowych. Jak już powiedziano,​ lokalne autobusy często są obsługiwane przez małe prywatne firemki, które chętnie dorobią sobie na dodatkowym przejeździe,​ dlatego proszenie o pomoc kierowców lokalnych busów rejsowych jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Po drugie, trzeba umieć się z nim dogadać. Migi i kartka pomagają, ale warto przygotować też zawczasu proste rozmówki w języku danego kraju. Po trzecie, jeśli umawiamy się z wyprzedzeniem,​ to trzeba mieć z busiarzem kontakt, gdyby coś się zmieniło w naszych planach oraz aby dać mu poczucie bezpieczeństwa,​ że naprawdę się pojawimy. Tutaj swojej przydatności ​ dowodzi karta SIM lokalnego operatora.
 =====Zobacz również===== =====Zobacz również=====
    * [[public:​obozzagr:​transport:​pociagimiedzyn|Pociągi międzynarodowe]]    * [[public:​obozzagr:​transport:​pociagimiedzyn|Pociągi międzynarodowe]]
  

nawigacja
QR Code
QR Code public:obozzagr:transport:busy (generated for current page)