Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Previous revision
public:obozzagr:zaopatrzenie:start [2015/04/14 01:40]
Maciek G.
public:obozzagr:zaopatrzenie:start [2015/04/14 01:42] (aktualna)
Maciek G.
Linia 13: Linia 13:
 W pewnym uproszczeniu można powiedzieć,​ że zadanie sprowadza się do zliczenia dla każdego odcinka gór liczby posiłków każdego typu, a następnie przemnożenia jej przez liczbę uczestników i określone w przepisie ilości produktów. Przy pomocy Excelowych/​Calcowych filtrów da się z takiej listy produktów wygenerować listy zakupów i podział na zastępy, a więc prosty plan zaopatrzeniowy. Występują jednak następujące utrudnienia:​ W pewnym uproszczeniu można powiedzieć,​ że zadanie sprowadza się do zliczenia dla każdego odcinka gór liczby posiłków każdego typu, a następnie przemnożenia jej przez liczbę uczestników i określone w przepisie ilości produktów. Przy pomocy Excelowych/​Calcowych filtrów da się z takiej listy produktów wygenerować listy zakupów i podział na zastępy, a więc prosty plan zaopatrzeniowy. Występują jednak następujące utrudnienia:​
   * Część artykułów na każdy odcinek będzie kupowana w Warszawie. W ramach danego odcinka warto traktować jedzenie na następne odcinki jako "​sprzęt"​ przy ustalaniu kto co nosi. To dlatego, że takiego jedzenie nie ubywa, w przeciwieństwie do jedzenia "​bieżącego"​.   * Część artykułów na każdy odcinek będzie kupowana w Warszawie. W ramach danego odcinka warto traktować jedzenie na następne odcinki jako "​sprzęt"​ przy ustalaniu kto co nosi. To dlatego, że takiego jedzenie nie ubywa, w przeciwieństwie do jedzenia "​bieżącego"​.
-  * Istnieją zwolennicy przygotowania przed obozem gotowych zestawów produktów na każdy posiłek. To sprawia, że innego rodzaju abstrakty stosujemy w listach zakupów (produkty) a innego rodzaju przy podziale między zastępy (paczki). Ponadto aby powstały zestawy, należy zrobić przepak. Proces ten może zostać znacznie ułatwiony przez wyprodukowanie karteczek mówiące na jakie paczki należy podzielić produkt i jak te paczki oznaczyć.+  * Istnieją zwolennicy przygotowania przed obozem gotowych zestawów produktów na każdy posiłek. To sprawia, że innego rodzaju abstrakty stosujemy w listach zakupów (produkty) a innego rodzaju przy podziale między zastępy (paczki). Ponadto aby powstały zestawy, należy zrobić przepak. Proces ten może zostać znacznie ułatwiony przez wyprodukowanie karteczek mówiących na jakie paczki należy podzielić produkt i jak te paczki oznaczyć.
 ===== Nieoczywiste rzeczy ===== ===== Nieoczywiste rzeczy =====
 Poniżej znajduje się lista ważnych lub po prostu nieoczywistych rzeczy, o których warto pamiętać przy opracowywaniu Zaopatrzenia. Większość z nich jest gdzieś w KOW-ie, ale zbieram je razem dla wygody. Poniżej znajduje się lista ważnych lub po prostu nieoczywistych rzeczy, o których warto pamiętać przy opracowywaniu Zaopatrzenia. Większość z nich jest gdzieś w KOW-ie, ale zbieram je razem dla wygody.

nawigacja
QR Code
QR Code public:obozzagr:zaopatrzenie:start (generated for current page)