To jest stara wersja strony!


Zaopatrzenie

Opracowanie Zaopatrzenia polega na sporządzeniu planu żywienia na obozie i związanych z nim zadań: planowania zakupów i dzielenia we współpracy ze Sprzętem rzeczy obozowych między zastępy do noszenia. Oprócz jedzenia Zaopatrzenie troszczy się również o paliwo do kuchenek oraz artykuły takie jak srolka i płyn do mycia naczyń. Większość informacji potrzebnych do opracowania Zaopatrzenia można znaleźć w Kwatermistrzostwie obozów wędrownych. Poniżej zamieszczony jest jedynie zarys planu działania grupy i checklista nieoczywistych zadań.

Podpowiedzi

Duża część pracy Zaopatrzenia może zostać wykonana przez arkusz kalkulacyjny, jeśli się go odpowiednio skonstruuje. Aby to zrobić, warto przeanalizować zadanie stojące przed tą grupą na pewnym poziomie abstrakcji.

Dane wejściowe

  • Plan obozu – daje nam kolejne „odcinki” obozu wyznaczane wizytami w cywilizacji (a zatem zakupami) wraz z ich długością i liczbą uczestników 1)
  • Przepisy – czyli ilości artykułów potrzebne do przygotowania posiłków

Stadium pośrednie

  • Ilości produktów potrzebne na każdy odcinek

Dane wyjściowe

  • Listy zakupów na każdy odcinek
  • Podział między zastępy na każdy odcinek

W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że zadanie sprowadza się do zliczenia liczby posiłków każdego typu na każdy odcinek gór, a następnie przemnożenie jej przez liczbę uczestników i określone w przepisie ilości produktów. Przy pomocy Excelowych/Calcowych filtrów da się z tego wygenerować listy zakupów i podział na zastępy, a więc prosty plan zaopatrzeniowy. Występują jednak następujące utrudnienia:

1) Bywa zmienna w czasie.

nawigacja
QR Code
QR Code public:obozzagr:zaopatrzenie:start (generated for current page)